Bezdomny kundelek wreszcie złapany! Opowieść wigilijna z Marcela! :)

Historia tego kundelka bez wątpienia zasługuje na miano „opowieści wigilijnej”. Mały, czarno-biały kundelek, błąkający się w okolicach osiedla Emma (Marcel) w Radlinie od października był obiektem szczególnych poszukiwań członków naszej grupy. Pies widywany był od czasu do czasu na klatkach schodowych, przy śmietnikach w okolicach marketów lub  gdy błąkał się po ulicach Radlina. Był zziębnięty, wychudzony zaś na jego ciele widać było problemy skórne. Niestety, mimo bardzo małych gabarytów nie dał się złapać…
…aż do Wigilii 🙂

W wigilijne przedpołudnie dwie członkinie grupy „Radlińskie Psy” namierzyły wreszcie psiaka i … schwytały „uciekiniera”, przekazując go do „kwarantanny” i domu tymczasowego.

Pies otrzymał wkrótce „wigilijne” imię – Adaś (24 grudnia to imieniny Adama i Ewy). Adaś jest obecnie podopiecznym  Fundacji Mondo Cane. Między innych z uwagi na jego problemy skórne potrzebne są pieniądze na leczenie.
Zbiórkę prowadzi fundacja – pieniądze można wpłacać na konto Mondo Cane z dopiskiem „Adaś Rybnik” (dane publikujemy poniżej).

Historia „wigilijnego Adasia” to przykład, że nigdy nie można tracić nadziei i ustawać w niesieniu pomocy zwierzętom. Co prawda w wigilijną noc Adaś nie był zbyt rozmowny, jednak gdyby przemówił z pewnością opowiedziałby o wszystkich przykrościach swego bezdomnego, psiego losu.
Całe szczęście jego opowieść miałaby również swój happy end…

Adaś w towarzystwie nowych koleżanek: 

 

Wpłaty na rzecz Adasia można dokonywać poprzez:
Fundacja Mondo Cane
ul.Grodziska 13 96-321 Żabia Wola
nr konta: 58 1240 6348 1111 0010 4518 3305
Tytułem: ADAŚ RYBNIK

Telefon kontaktowy: 784 058 420

 

 

(fotografie: Agnieszka)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *