Druga edycja Dnia Psa za nami

 

Po raz drugi zorganizowaliśmy w Radlinie obchody Dnia Psa. W tym roku, o z nieco większym „rozmachem”, nie tylko we własnym gronie, ale w formie mini-festynu, wraz  z zaproszonymi gośćmi. Były prelekcje, były pokazy psów tresowanych w szkole „Amigo” oraz przecudowne boksery ze stowarzyszenia „Boksery Niczyje” czekające na swój nowy dom.

1 lipca na zielonym terenie tzw. „szluchty” w Radlinie, w otoczeniu familoków, rozpoczął się drugi Dzień Psa w naszym mieście. Wystartowaliśmy z mini-wykładem Straży Miejskiej z Radlina na temat obowiązków właścicieli psów. Od początku walczymy o to, aby właściciele psiaków sprzątali za swoimi zwierzakami, więc tej tematyki nie mogło zabraknąć na naszym wydarzeniu.
Potem czekała nas wszystkich widowiskowa prezentacja szkoły tresury psów „Amigo” z Mszany. Momentami z zapartym tchem obserwowaliśmy efekty pracy instruktorów ze swoimi psiakami, zwłaszcza w takich tematach jak obrona i posłuszeństwo.

 

 

Po pokazie szkoły Amigo, Agnieszka Krystała z centrum szkoleń „Świat Psa” opowiedziała o najwłaściwszych zachowaniach względem psiaka, o tym jak wychowywać go w dobry i odpowiedzialny sposób, aby nieświadomie nie robić mu krzywdy.

Na zakończenie podziwialiśmy boksery, które są podopiecznymi stowarzyszenia „Boksery Niczyje” i zajmują się adopcją właśnie tych psiaków. Wolontariusze przywieźli ze sobą kilku swoich podopiecznych, wśród których nie brakowało również psich seniorów oraz inwalidów. Wszystko po to, by – jak sami podkreślali – przełamywać stereotypy i uprzedzenia, oraz pokazywać, iż starość psa czy jego kalectwo nie jest czymś czego należałoby się obawiać.

 

Zgodnie z zapowiedziami odbyły się również wybory Psich Piękności Radlina…

Trzecie miejsce powędrowało do kilkumiesięcznego szczeniaczka imieniem Ago…

 

Fifka – dumna zdobywczyni drugiego miejsca
I miejsce: Lady wraz ze swoją właścicielką Gosią.

…oraz, rzecz jasna, psi tort!

 

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w organizację tegorocznego Dnia Psa w Radlinie:
Miastu Radlin, Straży Miejskiej w Radlinie, Szkole Tresury „Amigo”, Ośrodkowi szkoleń „Świat Psa”, stowarzyszeniu „Boksery Niczyje”, Butikowi „Kokarda” (za tort! <3) , Salonowi „Psi Urok” za ufundowanie nagród dla psich piękności, KM biuro rachunkowe, Starostwu Powiatowemu w Wodzisławiu Śląskim, oraz wszystkim mediom które wsparły promocyjnie to wydarzenie.
Dziękujemy wszystkim naszym wolontariuszom oraz – PRZEDE WSZYSTKIM – naszym psiakom! Mamy nadzieje, że się Wam podobało i że za rok znów się spotkamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *